חיפוש

אתם לא חייבים להישאר בצל הבלגן – חמישה טיפים לשמירה על הסדר

הצעצועים בכל מקום, הכלב התנחל על הספה, השטיחים ראו ימים יפים יותר והרצפה עמוסה כל כך בכל חפץ אפשרי שכבר לא ברור אם יש בכלל רצפה? מוכר. מוכר מאוד. ובאמת – שאין פה ולו טיפה של שיפוט – לנהל בית מתפקד, אוהב, ושמח, ותוך כדי גם לשמור על המקום נקי ומסודר – מדובר בחתיכת מטלה! אז איך בכל זאת מצליחים? יש כמה טיפים וטריקים שיוכלו לסייע…

 

לא לפחד להשאיר את הפעולה למקצוענים

זה בסדר להודות שסדר היום התובעני שלנו לא תמיד משאיר לנו זמן לדאוג לניקיון הבית. בטח ובטח שעם ילדים. אפשר לשקול, בין אם באופן חד פעמי ובין אם כסידור קבוע, להעסיק עוזרת או מנקה. רבים ממשקי הבית בישראל נעזרים באחת, ואין בכך שום בושה! אצל חברת ניקיון מבריק בצ'יק תוכלו למצוא שירותי ניקיון בפריסה ארצית, ולבחור לכם אחד שמתאים בול לכם, במחיר הגון, ועם עובדים מקצועיים ואדיבים שנבחרו בקפידה.

 

איפוס ומיקוד

הטיפ השני שלנו הוא לא להתפרע עכשיו על סידור של כל הבית, הארונות, ניקוי יסודי של אריחי המקלחת וכל זה ביום אחד – ממש לא. בחרו בכל פעם אזור אחר בבית, והשקיעו בו את כל הנשמה. וככה אט אט תחזירו את הבית למצב תקין ומתוקתק. כשמתפזרים, ומנסים לעשות הכול בבת אחת – מתפספסים על הדרך דברים עקרוניים, והסדר הוא רק על פניו – ולא לעומק. הרי לדחוס את כל הבלגן למגירות ולשכוח מזה – זה לא באמת לסדר…

 

חוק החמש דקות

חוק החמש מציע דבר כזה – אם הפעולה הבאה מצריכה מכם פחות מחמש דקות עבודה – עשו אותה כעת, ואל תדחו לאחר כך. ככה תוכלו להפחית את הצטברות המשימות, והבלגן. לדוגמא – חתכתם לכם סלט? אל תחכו לאחר כך – שטפו מיד את הקרש, והעבירו איזה ניגוב על השיש. זה ייקח בדיוק דקה. כשהמשימות מצטברות ועולות על גדותיהן, כך גם תחושת חוסר האונים – וחבל.

 

מאפסנים ומאחסנים בחוכמה

ברשתות השונות אפשר למצוא מגוון רחב של סלסלות, מגירות,  צנצנות – והכל מעוצב ויפיפה, ככה שתוכלו לשמור על הסדר – בסטייל. ועכשיו נשאר רק לזכור מה שמים איפה, ולהתמיד. אם החלטתם על קופסא ייעודית לצעצועים, שמרו עליה ככזו, ואל תדחסו פנימה פתאום בגדים או ספרים. דברים קטנים שנוטים להתפזר, כמו כלי כתיבה או סיכות ראש – רכזו יחד בקופסאות קטנות ומתוקות שגם יכניסו קצת צבע לחלל. קלי קלות.

 

לא לבד – יותר נחמד!

שתפו את כל בני הבית בפעולת הסדר והניקיון. כל אחד כמובן לפי יכולותיו (וגובהו) – אין סיבה שבת החמש שלכם תעשה ספונג'ה, אבל היא לגמרי יכולה לפנות את המדיח או לסדר את בובות האקשן שלה!

אז חברים, זה באמת קל. נשימה עמוקה, וקדימה לעבודה!

חברת ניקיון

אולי תאהבו גם את