חיפוש

הדברת צרעות – למה לא כדאי לנסות בעצמכם!

בישראל ישנם מספר זנים של צרעות, כאשר שני הזנים המוכרים ביותר הם: צרעה מזרחית וצרעה גרמנית.

מה שמשותף לשני הסוגים הללו הוא שלרוב הזכר בצרעות לא מסוכן ואילו הנקבה היא בעלת עוקץ שמכיל ארס.

מי שכבר נעקץ בעבר מצרעה יודע עד כמה זה לא נעים ולכן נשאלת השאלה: מה עושים אם מצאנו צרעה בבית?

 

צרעה לא מגיעה לבד

הדבר הראשון שאתם צריכים להבין אם מצאתם צרעה בבית, זה שהיא לא מגיעה לבד. כלומר, במקום כלשהו בבית שלכם, כנראה שיש לה קן ובו עוד הרבה מאוד צרעות אחרות. הן ניזונות מחרקים קטנים ולכן, בכל מקום שיש בו אפשרות למצוא חרקים משאריות מזון וכדומה, למעשה הן עלולות להקים את הקן שלכם. אם ניקח לדוגמה את הבית הפרטי שלכם, אנחנו נראה שניתן למצוא קן של צרעות במקומות כמו: ארונות חשמל, מקומות חשוכים, רווחים בין הרהיטים, סדקים שונים ועוד. מה שכן חשוב לזכור, זה שאומנם אם צרעה עוקצת אדם זה כואב, אך לא מדובר על עקיצה שיש בה סיכון ממשי, אלא אם כן אתם אלרגיים לצרעות. הבעיה, כמובן, היא שאין לנו דרך לדעת אם אנחנו אלרגיים אם עוד לא נעקצנו וזו עוד סיבה טובה לטפל בבעיה כמה שיותר מהר.

הזמינו מדביר מקצועי כמה שיותר מהר

זה נכון שאתם יכולים לנסות להתעלם מקן הצרעות ואתם גם יכולים לדחות את ההתעסקות בעניין. יחד עם זאת, אתם לוקחים כאן סיכון מיותר, כי כאמור, עקיצה של צרעה היא בכל זאת לא נעימה, אפילו אם אתם לא אלרגיים לעוקץ שלה. לכן, אם אתם יכולים להזמין מדביר מקצועי כמה שיותר מהר, זה כמובן כדאי. חשוב להבין שיש אומנם סוגים שונים של חומרים שתוכלו לקנות כדי לרסס בעצמכם את קן הצרעות, אך זה עלול להיות בעייתי. ראשית, החומרים הללו לרוב יהיו כימיים וזה אומר שהם יפגעו בסביבה ובכדור הארץ. שנית, צריך לדעת איך להתקרב אל קן הצרעות אחרת אתם מסכנים את עצמכם לחינם ולכן רצוי להזמין מדביר מקצועי.

כך תבחרו לכם מדביר טוב

בין אם אתם גרים בתל אביב, בחיפה או בערים אחרות בישראל וגיליתם שיש אצלכם קן צרעות, אתם תראו שיש לא מעט מדבירים שביניהם תוכלו לבחור. לכל מדביר יש ניסיון אחר ולכל מדביר יש גם שיטות עבודות קצת שונות. שימו לב: היום יש גם מדבירים שעושים שימוש בחומרי הדברה שונים ומגוונים וזו עוד נקודה שצריך להיות ערים לה. לכן, אם יש לכם אפשרות לבדוק מראש שאתם בוחרים את המדביר הטוב ביותר באזורכם, זה כדאי. נסו לדבר איתו, להתרשם ממנו וגם לקרוא אודותיו כמה שיותר חוות דעת, כי היום זו הדרך הכי טובה שיש לבחור אנשי מקצוע בכל תחום.

 

בעל חיים

אולי תאהבו גם את

Bed, Bug
הדברת פשפש מיטה

פשפש המיטה הוא חרק שנפוץ מאוד בבתים של בני אדם. הפשפש הוא חרק קטן, ולעיתים אנחנו אפילו לא נבחין בו, אולם הוא עלול להסב לנו

קראו עוד »