חיפוש

הכנה לטיפול חניכיים: מה צריך לדעת ואיך להתכונן

רבים מאתנו חווים צמרמורת או חרדה רק מלחשוב על טיפולי חניכיים. תרחיש נפוץ זה נובע ברוב המקרים מתוך חוסר היכרות עם הטיפולים והמכשירים המתקדמים. החלטנו לשים סוף לעניין זה, כדי להקל על המתעניינים בנושא. הישארו כאן ותגלו מהם טיפולי חניכיים? מה חשוב לדעת עליהם? ואיך תוכלו להכין את עצמכם לקראתם לא רק מבחינה פיזית, אלא גם מבחינה נפשית?

 

נעים להכיר – טיפולי חניכיים

צחצוח שיניים לקוי, אי הגעה לביקורת תקופתית אצל רופא השיניים המטפל וצריכת מזונות מזיקים, עשויה להוביל לצורך בטיפולי חניכיים. שכן, שאריות האוכל שנותרות על החניכיים, עשויות להוביל להתפתחות של דלקת שגורמת לנפיחות, אודם ודימום בעת צחצוח שיניים. מטופלים שסובלים מתסמינים אלה צריכים לפנות בהקדם האפשרי למומחה בתחום, כדי לבדוק את חומרת המצב. יש תרחישים שמצריכים טיפול קל שכולל שימוש במי פה ותרופות, בעוד מצבים מורכבים עשויים להוביל לעקירה של שיניים, ניתוחים ועוד.

נעים להכיר – טיפולי חניכיים

 

מה חשוב לדעת?

זו העת להכיר את הפריודונט, רופא השיניים שמטפל במחלות חניכיים ומבצע את הטיפולים הבאים:

  • השתלת שתלים דנטליים
  • טיפולים כירורגיים
  • השתלות עצם ועוד

הרופא מכיר בדרכי המניעה, האבחון והטיפול של מחלות שונות שהתפרצו בקרבת השן. רופא זה עבר התמחות רגילה של רופא שיניים שאורכת כ – 6 שנים. לאחר מכן, הוא למד את תחום החניכיים באופן נפרד. חשוב לציין שמדובר בלימודים שאורכים כ – 4 שנים. כך שמדובר בעצם בהכשרה מקצועית שאורכת כעשור. רגע לפני שנמשיך לנושא הבא, נמליץ שלא להתמהמה בכל הנוגע לטיפולי חניכיים, למומחה בטיפולי חניכיים לחץ כאן ותקבל את השירות המקצועי ביותר.

 

הסימנים שמעידים על מחלת חניכיים

אי אפשר לעסוק בטיפולי חניכיים ולא להציג את התסמינים שעשויים להעיד על קיומה של מחלה. נציין שהחולים עשויים לסבול משיניים מתנדנדות, נפיחות, דימום בזמן לעיסת מזונות קשים, רגישות לחום או קור וכאב. כדאי לטפל במהירות בבעיה, כדי להימנע מנסיגת חניכיים שמתרחשת בהדרגה, עד ששורשי השן נחשפים. זו עשויה להוביל להרס של החניכיים והשיניים.

 

מתי כדאי לפנות למומחה?

זה לא סוד, לעיתים אנו מעדיפים לדחות את הקץ ולא לפנות לטיפול רפואי, מתוך חשש. נדגיש שכדאי להימנע מתרחיש שכזה, מכיוון שמחלות חניכיים מצריכות פנייה מידית לרופא מיומן שיאבחן את המצב וימסור תוכנית טיפול אישית שתאפשר לעצור את הפגיעה בחלל הפה. במקרים קלים, המטופל צפוי לקבל הנחיות שיאפשרו לשמור על היגיינת הפה. לדוגמא, הפנייה לשיננית והמלצה לצחצוח נכון. בשלבים מאוחרים יותר, המטופל עשוי לקבל הפנייה לטיפול הקצעת שורשים או לניתוח חניכיים.

 

כך תתכוננו לקראת הטיפול

הדרך הטובה ביותר שתאפשר לכם להתכונן לקראת הטיפול עוברת ברשת. שכן, זו עתירה במידע עדכני. שימו לב, נמליץ לערוך חיפוש אחר מאמרים אקדמיים שמרכזים מידע מהימן שנוגע לטיפול הספציפי שאתם צפויים לעבור. כך תוכלו לדעת מהם השלבים שצפויים להתרחש? מהו משך הטיפול? והאם יש הנחיות מסוימות שיימסרו לכם בסיום ההליך?

 

מילים אחרונות לסיום

הכנה לטיפול חניכיים זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמצריך היכרות עם טיפולי החניכיים השונים, הרופאים שמתמחים בתחום (פריודונטים), הסימנים שעשויים להעיד על קיומה של מחלה והזמן המומלץ שבו כדאי לפנות למרפאה. כעת אתם מכירים במידע המלא, כך שתצטרכו רק להעביר אותו הלאה, לחברים, קרובי משפחה או שכנים שצפויים לעבור טיפולי חניכיים בקרוב, זאת במטרה להעלות את המודעות לנושא. נאחל בהזדמנות זו שתקבלו טיפול הולם שיעלים את התסמינים שמעיבים על חיי היום יום שלכם.

כך תתכוננו לקראת הטיפול

אולי תאהבו גם את

עין
מופע טלפתיה במרכז

לארגן כנס או יום גיבוש לעובדים זה מסוג אותם הדברים שצריך לחשוב עליהם ולתכנן אותם בקפידה, כי לא בכל שנה ניתן יהיה ליצור בדיוק את

קראו עוד »
שרביט
אמן חושים בהרצליה

זו הפעם הראשונה שבה אתם מתכננים אירוע באמת חשוב וגדול בהרצליה? החלטתם שהפעם אתם רוצים להמם את העובדים שלכם עם יום גיבוש שמעולם לא היה

קראו עוד »
שרברב
אינסטלטור מומלץ בדרום

הצורך בשירותי אינסטלציה כגון פתיחת סתימות, טיפול בנזילות ועוד, יכול להתעורר בכל מקום בארץ, בין אם בצפון, בדרום או במרכז. על כן, בכדי לייעל את

קראו עוד »