חיפוש

כיצד להוזיל את הפוליסה שלכם?  

פוליסת הביטוח מקנה לנו שקט נפשי, אך בתקופות מסוימות בחיים היא עשויה להכביד עלינו מבחינה פיננסית. עובדה זו התגלתה לנו לאחרונה, כשחווינו משבר כלכלי משמעותי. החלטנו לשנות את ההתנהלות הכלכלית ולבדוק איך נוכל להוזיל את ההוצאות השוטפות. הדבר הראשון שיצאנו לבדוק הוא פוליסות הביטוח. הישארו כאן ותגלו מהן הדרכים שאפשרו לנו להביא לשינוי מהותי ואיך תוכלו ליישם אותן בעצמכם ללא בעיה.

 

קודם כל – תבצעו הערכה מחדש

הוזלת הפוליסה צריכה להתבצע באופן חכם. שכן, אתם רוצים להפחית עלויות, מבלי לפגוע חלילה באפשרויות ההחזר שמגיעות לכם. לכן, נמליץ להעריך תחילה את צרכי הביטוח. הרי יכול להיות שהצרכים שלכם השתנו באופן מהותי מרגע רכישת הביטוח ועד היום. סביר להניח שתגלו בשלב ראשוני זה שיש כיסויים מסוימים שאין לכם צורך בהם. תרחיש שכזה צפוי להוזיל את העלויות באופן ניכר, כך שחשוב ליישם את הטיפ הזה כבר עכשיו.

 

שנית, תבצעו השוואות מחירים

הרשת מאפשרת לערוך חיפוש מקיף אחר פוליסות שמוצעות על ידי חברות הביטוח השונות. מדובר ביתרון משמעותי שיוביל להיכרות עם מצב השוק הנוכחי. נסביר שאתם עשויים לגלות שחברת ביטוח אחרת תציע לכם פוליסה זהה במחיר נמוך הרבה יותר מהמחיר שאתם משלמים כיום לחברה מתחרה. נדגיש שאין מדובר בחיפוש מעיק וממושך, מכיוון שיש את האתר של הר הביטוח שמרכז את כל האינפורמציה העדכנית במקום אחד. חיפוש מהיר באתר יציג בפניכם את הפוליסות של חברות הביטוח הגדולות ביותר בישראל והצעות המחיר שלהן.

מתווך המציג את מחיר חבילת הביטוח

תגדילו את ההשתתפות העצמית

אתם יכולים להפחית באופן משמעותי את תשלום הפוליסה, אם רק תיקחו על עצמכם נתח מסוים מהשתתפות העצמית. נסביר שהשתתפות עצמית הינה הסכום שאתם תידרשו לשלם מכיסכם הפרטי, רגע לפני שהכיסוי של הביטוי ייכנס לתוקף. יישום של ההליך הפשוט הזה יאפשר לכם ליהנות מיתרון משמעותי נוסף – קבלת פרמיות (חודשיות\שנתיות) בעלות נמוכה יותר, כך שכדאי לבצע אתו בהקדם האפשרי.

 

תוודאו שאין לכם פוליסות זהות

יש אנשים שמחזיקים בכמה פוליסות זהות, מבלי שהם בכלל מודעים לכך. תרחיש שכזה עשוי להוביל להוצאות גבוהות שאין בהן צורך. עליכם לבדוק ברגעים אלו ממש אם יש בידיכם פוליסות זהות בחברות ביטוח שונות. אם תגלו שזה אכן המצב, תצטרכו לבטל את הפוליסה היקרה ביותר וליהנות מחיסכון משמעותי.

 

תוסיפו תזכורת שנתית בפלאפון עם קישור למדריך

הוזלת הפוליסה בימים אלה הינה חיונית, אך ביצוע ההליך באופן חד פעמי אינו מספיק. שכן, עשויים לצוץ שינויים נוספים במהלך החודשים הקרובים שיחזירו אתכם לאחור. כלומר, יגרמו לכם להוציא הרבה כסף על פוליסות קיימות. לכן, נמליץ להכין תזכורת עתידית שתגרום לכם לבצע את ההליך בשנית בעוד שנה מהיום. כדאי שתדעו שיש כל מיני דרכים לבצע את התזכורות הללו, לדוגמא:

  • שליחת הודעת מייל מתוזמנת: ניתן לכתוב מייל שיישלח אליכם בהתאם לתאריך שייבחר על ידיכם. זכרו להוסיף את הקישור למדריך הנוכחי, כדי שתוכלו לעקוב אחר ההנחיות, מבלי לערוך חיפוש בהיסטוריית הגלישה שלכם
  • כתיבת תזכורת במכשיר הנייד: תנסחו כבר עכשיו תזכורת קצרה במכשיר הנייד שתגרום לכם לבדוק את הפוליסות הקיימות בעוד שנה מהיום

 

מילים אחרונות לסיום

הוזלת הפוליסה הקיימת אינה עניין מורכב. זהו הליך פשוט למדי שצריך להתבצע אחת לשנה. מי שקראו את המדריך הנוכחי בעיון רב, יודעים שעליהם לבצע הערכה מחדש, לערוך השוואת מחירים באתר הר הביטוח בטוח, להגדיל את ההשתתפות העצמית ועוד. שכן, אלה מובילים להוזלה ניכרת שמאפשרת להקטין את ההוצאות הכוללות של משק הבית שלכם.

פוליסת ביטוח חיים

אולי תאהבו גם את

מכסה מנוע מעוך
מהו ביטוח מקיף לרכב

אחד הדברים שכל בעל רכב מחויב לעשות, הוא לרכוש פוליסת ביטוח עבור הרכב, שתאפשר לנוהג ברכב ולנוסעים בו מצד אחד, ולאנשים או בעלי רכבים העלולים

קראו עוד »