חיפוש

משכנתא לידועים בציבור- כל מה שצריך לדעת

כיום, כדי להקל על שוק הדיור ולהעניק סיוע כלכלי ברכישת דירה לכל הנזקקים לו, ישנן משכנתאות ייעודיות למגוון קבוצות באוכלוסייה. גם לזוגות ידועים בציבור ישנה משכנתא ייחודית שנועדה להקל על תהליך רכישת הדירה ולאפשר להם מימון נוח והוגן. בעבר זוגות ידועים בציבור לא היו זכאים לשורה של זכויות שכן ניתנו באופן חופשי לזוגות נשואים, אך בעולם המשכנתא – מדובר בשווין זכויות וסיוע הולם לשתי הקבוצות. לפניכם הכל על משכנתא לידועים בציבור- כל מה שצריך לדעת.

 

מה משפיע על גובה המשכנתא שתאושר לזוגות ידועים בציבור?

לא כל זוג ידוע בציבור יקבל אותה משכנתא לידועים בציבור וההחלטה הזו נתונה בידי מספר גורמים פיננסים שמייחדים כל זוג וזוג. גובהה של המשכנתא ינוע ויעלה בהתאם לתאריך תחילת ניהול משק הבית המשותף, מספר הילדים ומספר האחים, נכויות מסוימות וכן הנתונים הפיננסים של כל אחד מבני הזוג. נתונים נוספים כמו שירות לאומי או צבאי ושירות מילואים – משפיעים גם כן ועשויים להעניק לכם משכנתא גבוהה יותר.

כל פרמטר כזה ופרמטרים נוספים, מתחשבים ונספרים על ידי שיטת ניקוד הקובעת ציון מסוים. הציון הזה – הוא זה שיקבע את גובה המשכנתא שלכם. הנתונים הנבדקים יכולים אף להוביל להחלטה לפיה אינכם זכאים לסיוע של משכנתא כלל, ומדובר בנתונים שמשתנים בין זוג לזוג ואינם קבועים. הבנק יעניק לכם אישור עקרוני בו יפורט סכום המשכנתא המוענק, תקופתה וסיכומי ההחזרה שלה.

 

כיצד לבנות משכנתא נכונה עבור ידועים בציבור?

מספר פרמטרים משפיעים על כדאיותה של כל משכנתא ומשפיעים על נתיבה ומסלולה משמעותית. מסלולי משכנתאות שונים שיוצעו לכם ייבדלו בכמות הריבית, זמן ההחזרה וגובה המשכנתא הניתן.

חשוב להבין מה משפיע על המשכנתא וממה כדאי להישמר לפני חתימה על הסכם משכנתא שהוא. לפניכם מגוון פרמטרים שיעזרו לכם לבנות משכנתא נכונה ולאל היכנס לעסקה שגדולה עליכם:

 

גובה הריבית

כל בנק יציע לכם מסלול אחר, ואחד הפרמטרים החשובים שכדאי לכם לחשוב עליו לפני הבחירה והחתימה על עסקת חייכם הוא גובה הריבית. המשכנתא אמורה להקל ולסייע לכם כלכלית, לכן חתימה על משכנתא עם ריבית גבוהה מדי אינה מומלצת כאשר אינכם בטוחים כי אתם עומדים לכסות אותה בקלות. זהו נתון שכדאי לשקול, שכן הוא בדיוק הנתון שיבזבז לכם את הכסף ויעניק לבנק ריביות מנופחות.

 

תקופת ההחזרה

תקופת ההחזרה היא קריטית לשיקול גם כן. במידה ואינכם זמינים בחודשים הקרובים לכסף רב ואינכם מסוגלים לקיים משכנתא במסלול קצר בה כל החזרה חודשית היא גדולה – אל תכנסו לחוזה שגדול עליכם ושלא תעמדו בו, וכוונו למשכנתא במסלול החזרה ממושך וארוך אך בטוח ונמוך יותר. בחרו בעסקה שתוכלו לעמוד בה ביחד, כדי לא להגיע למצב בו אינכם מסוגלים להחזיר את ההלוואה.

 

בית עם ערימת מטבעות

אולי תאהבו גם את