חיפוש

ניקוי דודים – כך תעשו את זה נכון

כשמדובר על דודים, חשוב לשמור על תחזוקה שוטפת שלהם – גם על מנת למנוע מראש תקלות מיותרות, וגם על מנת להאריך את חיי הדוד ולדחות את הצורך בהחלפתו.

לניקוי הדוד יש תפקיד חשוב בכך, ולכן חשוב לנקות את הדוד ולבדוק את תקינותו אחת למספר חודשים.

מהו ההליך שנדרש על מנת לנקות את הדוד, ומדוע כדאי לשכור איש מקצוע שיבצע את הניקוי?

 

דוד שמש – מה ולמה?

דוד שמש הוא אחד מסוגי הדודים הנפוצים ביותר, בוודאי בישראל שטופת השמש. דוד שמש זוהי המצאה ישראלית, של מדען בשם ד"ר צבי תבור. ההמצאה אפשרה לנצל את קרינת השמש, להפוך אותה לאנרגיית חום – וכך לחסוך באנרגיה ובכסף.

דוד השמש מורכב ממיכל אגירה ומקולט שמש. הקולט הוא הרכיב החדשני בדוד, ובו מתבצע הליך הפיכת אנרגיית השמש לאנרגיית חום. מיכל אגירה הוא המקום בו נאגרים המים, שמתחממים כתוצאה מההליך שמתרחש בקולט השמש. מיכל האגירה מכיל וסת טמפרטורה (שמודד את טמפרטורת המים, וכך יודע מתי להפסיק את הליך החימום כאשר הם הגיעו לטמפרטורה הרצויה), מאיץ חום (רכיב שמאפשר חימום מהיר יותר של המים) וכן את מיכל האגירה עצמו.

 

ניקוי דוד שמש

במשך הזמן, קולט השמש שבדוד צובר אבק ולכלוך, שמונעים מקרני השמש לחדור בצורה מיטבית מבעד לזכוכית ולבצע את תהליך חימום המים כנדרש. לשם כך, יש לנקות את קולטי השמש, כדי שיחזרו לבצע את תפקידם ביעילות. ניקוי קולטי שמש מתבצע במספר שלבים.

ראשית, יש לרוקן את המיכל בו נאגרים המים בדוד. לאחר מכן, יש להשתמש בחומר חומצתי שנועד להמיס את האבנית שמצטברת על דפנות הצינורות של הדוד. השלב האחרון הוא ניקוי הזגוגיות.

 

הזמנת טכנאי מוסמך על מנת לבצע את הניקוי

אמנם מהפעולות שתוארו לעיל לא משתמע כי ניקוי הדוד היא פעולה מסובכת, אך יש לזכור שכל פעולה שנוגעת ברכיבים החשמליים של הדוד עלולה לגרום לנזק רב. תיקון לא מקצועי של הדוד עשוי לגרום לקצרים חשמליים, להתלקחות הרכיבים החשמליים שבדוד או להשלכות אחרות ולעיתים מסכנות חיים.

אי לכך, כאשר מתעסקים בדוד וברכיבים החשמליים שבו – חשוב לעשות זאת באמצעות הזמנת טכנאי מוסמך לביתכם. הטכנאי עבר הכשרה מתאימה והוא בעל תעודת הסמכה לעסוק בתחום הדודים. מכיוון שסביר להניח שהטכנאי כבר תיקן את כל סוגי התקלות האפשריות שקיימות בדוד, הוא יוכל לבצע את הפעולה במקצועיות וביעילות.

העלות של ניקוי קולטי שמש על ידי טכנאי מוסמך נעה בין 300 ל- 400 ₪. אמנם יהיו אנשים שיגדירו זאת כבזבוז כסף, ויעדיפו לבצע את הניקוי בעצמם – אך זכרו שכל התעסקות לא מקצועית בדוד עשויה להביא להשבתתו המוחלטת, וכך תידרשו להחליף את כל הדוד (שעלותו גבוהה מאוד ביחס לעלות התיקון).

גג

אולי תאהבו גם את

עין
מופע טלפתיה במרכז

לארגן כנס או יום גיבוש לעובדים זה מסוג אותם הדברים שצריך לחשוב עליהם ולתכנן אותם בקפידה, כי לא בכל שנה ניתן יהיה ליצור בדיוק את

קראו עוד »
שרביט
אמן חושים בהרצליה

זו הפעם הראשונה שבה אתם מתכננים אירוע באמת חשוב וגדול בהרצליה? החלטתם שהפעם אתם רוצים להמם את העובדים שלכם עם יום גיבוש שמעולם לא היה

קראו עוד »
שרברב
אינסטלטור מומלץ בדרום

הצורך בשירותי אינסטלציה כגון פתיחת סתימות, טיפול בנזילות ועוד, יכול להתעורר בכל מקום בארץ, בין אם בצפון, בדרום או במרכז. על כן, בכדי לייעל את

קראו עוד »