חיפוש

פורץ מנעולים לרכבים – מה הוא עושה וכמה זה יעלה לנו?

עם התקדמות הטכנולוגיה בעולם הרכב החלו יצרני רכב לייצר מפתחות התנעה משוכללים שאין צורך בהכנסה שלהם לתוך חור התנעה לרכב. כיום רכבים רבים מותנעים על ידי לחיצה על כפתור התנעה ואילו מפתח הרכב נהפך למנעול אלקטרוני שמשמש רק לפתיחתו. 

יש עם זה יתרון גדול אך יחד עם זה גם חיסרון כי הסיכוי לשכוח את מנעול הרכב בתוך הרכב הוא גדול הרבה יותר, ההרגל שכל כך היינו רגילים בו של להוציא את המפתחות מהסוויצ' בעת היציאה מהרכב הולך ונעלם ואנשים רבים פשוט שוכחים לקחת איתם את המנעול האלקטרוני. 

משום שקיים ברכב טיימר שנועל את הרכב לאחר זמן מסוים שהוא עומד, אם המנעול נשכח בתוך הרכב הוא גם יינעל בתוכו וכאשר נמצא פעוט בתוך הרכב הבעיה מתגברת והופכת לסיכון חיים של ממש.   

  

עד כמה חשוב לבחור פורץ מנעולים מיומן? 

אחד הדברים החשובים ביותר הוא לבחור בפורץ רכב בעל ניסיון של שנים. למה זה חשוב? אם מדובר בבעל מקצוע שלא מיומן מספיק בפריצת רכב הוא יתקשה להתמודד עם כל מיני תקלות שיכולות לצוץ בעת ניסיון הפריצה לרכב. אם כבר הזמנתם פורץ רכבים חשוב לבדוק אם הוא בעל רישיון לפריצות רכב שמעיד על מקצועיותו. 

יש הבדל בין פורץ רכבים לבין מנעולן שמתמחה בדלתות מכיוון שלא כל מנעולן יכול להתמחות בפריצה לרכב. קיימים סוגי רכבים רבים שפורץ רכבים מיומנים בהם יותר ולא כל מנעולן מכיר את כל סוגי הפריצות לכל דגמי הרכבים הקיימים. 

 

מה השיטה שבה פועלים פורצי רכב מיומנים?

לאחר שמכירים את טכניקת הפריצה המוכרת של פורצי רכבים מבינים שמדובר בטכניקה יחסית פשוטה למדי. על מנת שפורץ רכב יבצע פריצה ללא גרימת נזק לרכב הוא ישתמש בכרית מתנפחת שיחדיר אותה בין משקוף הדלת לדלת הרכב עצמה.

לאחר ניפוח הכרית ייווצר רווח שיאפשר לו להכניס מוט ברזל ארוך שיחדור עד לכפתור הנעילה המרכזית שמצוי בתחתית החלון ויוכל לפתוח אותו. במקרים שבהם נשאר רווח בדלת לאחר סגירתה בסיום הפריצה, פורץ רכבים מיומן יוכל לתקן זאת במקום. 

 

הזמנתם פורץ מנעולים? הכינו את רישיון הנהיגה

אז אין מה לעשות. עכשיו אתם "נעולים" מחוץ לרכב והבנתם שאין ברירה ואתם חייבים להביא איש מקצוע למקום כמה שיותר מהר על מנת לחלץ את הרכב. אם כבר אתם ממתינים אולי כדאי שתכינו את רישיון הנהיגה שלכם על מנת להציג אותו לפני בעל המקצוע. 

מנעול ומפתחות

מה הסיבה לכך? ישנן דוגמאות למקרים בעבר שבהם עבריינים, גנבי רכב, ניצלו את מיומנותם של בעלי מקצוע פורצי רכב, שילמו להם עבור פריצת הרכב ופשוט גנבו אותו וברחו. בשל הישנות של מקרים כאלו בעבר מבקשים כיום פורצי רכבים מקצועיים להציג להם רישיון נהיגה. 

נכון לשנת 2018 יצאה תקנה חדשה ע"י שר התחבורה ישראל כץ שמבטלת חובת החזקת רישיונות בעת נהיגה על מנת לחסוך מהנהגים את הצורך בהנפקת כפל רישיונות נהיגה ורכב וכעת הזיהוי נעשה באמצעות תעודת זהות או דרכון ישראלי.  

 

הרכב נעול והילד בפנים: מה עושים? 

לצערנו התופעה של שכחת ילד ברכב היא תופעה די מוכרת בישראל והיא מתגברת במיוחד בחודשי הקיץ. יכול להיות שהסיבה לכך היא בגלל העומס והלחץ בשילוב עם עומס החום שמביאים הורים רבים לשכוח את ילדם בתוך הרכב. 

התופעה הזו עלולה להיות מסוכנת שבעתיים אם מדובר במקרה של רכב נעול כאשר הילד נמצא בפנים וכאשר מדובר בפעוט אי אפשר לסמוך על כך שהוא יוכל לפתוח עבורכם את הרכב מבפנים. במצב שכזה הזמן החולף הוא קריטי ויכול להוות סיכון חיים עבור הילד. 

הורים רבים יבחרו פשוט לשבור את חלון הרכב על מנת לחלץ את הילד מתוכו אבל דווקא במקרה שכזה שבירת חלון צריכה להיות האופציה האחרונה לאחר שניסיתם להזעיק פורץ רכבים מקצועי, משום שהדבר יכול ליצור פאניקה אצל הילד או אפילו חמור מכך – לפציעה שלו משברי הזכוכית. 

כיום פורצי רכבים או מנעולנים שמיומנים בפריצת רכבים עובדים סביב השעון במשך כל שעות היממה והם זמינים להגעה. לכן במקרה שכזה ולאחר הזעקת מנעולן, רוב הסיכויים שההגעה שלו למקום לא תיארך זמן רב ויהיה עליכם לשהות במחיצת הילד ולנסות ולהרגיע אותו עד לבואו של בעל המקצוע. 

 

כמה עולה פריצה לרכב?

במחירון בעלי מקצוע באתר 'מדרג' מצאנו שב- 80% מהמקרים המחיר הממוצע עבור פריצת רכב נעול עלה פחות מ – 280 שקלים. המחיר הגבוה ביותר ששולם הנו 300 שקלים והמחיר הנמוך ביותר ששולם היה 180 שקלים. 

 

כיצד לנצל את פוליסת הביטוח לאחר פריצה לרכב?

אם אתם מבוטחים באחת מפוליסות הביטוח לרכב תהיה לכם אפשרות לקבל פיצוי כספי במקרה של פריצה, גניבת חלקים מהרכב או גרימת נזק. יש לבדוק מה כוללת פוליסת הביטוח מכיוון שפוליסות מסוימות כוללות כיסוי גם על גניבת חפצים אישיים שהיו בתוך הרכב. 

בשלב הראשוני יהיה עליכם לדווח על כך למשטרת ישראל ולקבל מהם אישור בכתב על הדיווח על מנת שלאחר מכן תוכלו להשתמש בו להמשך תהליך התביעה מול חברת הביטוח. לאחר מכן יש ליצור קשר עם סוכן הביטוח או חברת הביטוח ולעדכן אותם על מקרה הפריצה. 

עם קבלת המקרה לידיהם, תתבקשו על ידי חברת הביטוח להמציא להם מסמכים שכוללים טופס הודעה על תאונת דרכים שיהיה עליכם למלא עבור חברת הביטוח, דיווח על פרטי חשבון הבנק שלכם לצורך העברה בנקאית, אישור משטרה על האירוע, חשבוניות תיקון וצילום רישיון נהיגה. 

חברת הביטוח תבדוק את התביעה ובהתאם לסוג פוליסת הביטוח שברשותכם (לדוגמה, האם היא כוללת גניבת חפצים אישיים וכו') היא תאשר את התביעה וישולמו לך תגמולי ביטוח באמצעות העברה בנקאית לחשבון הבנק שמילאתם בדיווח על פרטי חשבון הבנק שלך. 

מאמר בחסות: Cmotors מימון לרכב בתנאים נוחים.

אולי תאהבו גם את

עין
מופע טלפתיה במרכז

לארגן כנס או יום גיבוש לעובדים זה מסוג אותם הדברים שצריך לחשוב עליהם ולתכנן אותם בקפידה, כי לא בכל שנה ניתן יהיה ליצור בדיוק את

קראו עוד »
שרביט
אמן חושים בהרצליה

זו הפעם הראשונה שבה אתם מתכננים אירוע באמת חשוב וגדול בהרצליה? החלטתם שהפעם אתם רוצים להמם את העובדים שלכם עם יום גיבוש שמעולם לא היה

קראו עוד »
שרברב
אינסטלטור מומלץ בדרום

הצורך בשירותי אינסטלציה כגון פתיחת סתימות, טיפול בנזילות ועוד, יכול להתעורר בכל מקום בארץ, בין אם בצפון, בדרום או במרכז. על כן, בכדי לייעל את

קראו עוד »