חיפוש

האם קוסם לילדים משלם מס הכנסה?

בין אם אתם שוקלים לפצוח בקריירה כקוסמים לילדים ובין אם אתם מגלים עניין מיוחד במדיניות גביית המיסים עבור אומנים עצמאיים, ודאי תהיתם אם קוסמים לילדים משלמים מס הכנסה. כדי להבין את התשובה לשאלה, נצטרך להעמיק מעט בדרך בה מיסים נגבים במדינת ישראל כמו גם בדרך בה המדינה מתייחסת לאומני בידור, לרבות קוסמים לילדים, בהקשר של גביית מס הכנסה. 

 

מי הוא קוסם לילדים?

קוסם לילדים כשמו הוא, קוסם אשר מייעד את תכני המופע שלו לילדים. אם לאחרונה לקחתם את ילדיכם להפנינג עירוני, יום הולדת מוצלח או מסיבת פורים, ככל הנראה חזיתם בקבוצת ילדים המתמוגגת מצפייה בקוסם ילדים בפעולה.

קוסם טוב לילדים הוא אחד כזה שיודע לרתק אליו את הקהל הצעיר, משימה מורכבת למדי בימים בהם קשה עד בלתי אפשרי לנתק את הילדים מהמסך. כדי להצליח במשימה, הקוסם חייב להחזיק רמה גבוהה של מתח ועניין לאורך כל המופע ואת זה הוא יעשה באמצעות הקסמים.

 

כמה מילים על מס הכנסה

גביית מס הכנסה למעשה מהווה את הדרך בה המדינה משיגה כסף, אותו היא משקיעה בדרכים שונות לטובת האזרחים. בניית כבישים, מוסדות ממשלתיים, מימון תשתיות, כל אלו ועוד רבים אחרים הם משאבים אותם המדינה מתחזקת ומממנת בעזרת הכסף שנגבה במיסים. מס נגבה בשתי דרכים מרכזיות – מס עקיף ומס ישיר.

המס העקיף, מע"מ למשל, זה מס שמגולם במחירים של מוצרי צריכה, מחיר הדלק למשל מחולק בין הדלק עצמו ובין מס שמגיע למדינה. מס ישיר הוא כזה שנגבה מהשכר של האזרחים, במדינת ישראל נהוגה מדיניות מס פרוגרסיבית, כלומר ככל שמרווחים יותר כסף, אחוז גדול יותר מהשכר עובר למדינה בצורה של מס הכנסה.

 

איך המדינה מסווגת קוסם ילדים בהקשר של תשלום מס הכנסה?

ובכן, לאחר שהבנו מה הוא תפקידו של קוסם ילדים ואיך מדינת ישראל נוהגת לגבות מיסים, ננסה לשלב בין העולמות. במידה וקוסם ילדים פועל תחת חברה מסוימת הוא יחשב כשכיר, במידה והוא פועל באופן עצמאי ומנהל את עצמו, הוא יחשב עצמאי.

בנוגע לגביית מס הכנסה, כאמור המדינה גובה מיסים באופן יחסי בהתאם לרמת השכר, כך שמתחת להכנסה שנתית מסוימת, קצת למעלה מ- 77,000₪ לשנה, לא יגבה מס כלל.

למעשה, קוסם ילדים שלא יגיע להכנסה השנתית הזאת לא יחויב במס הכנסה. מהצד השני, במידה ומדובר בקוסם ילדים מצליח במיוחד שמצליח להגיע להכנסה שנתית של למעלה מ- ₪ 660,000 בשנה, הוא יחויב בתשלום מס הכנסה של 50%.

 

אז משתלם כלכלית להיות קוסם ילדים?

כמו בכל המקצועות שיש, התשובה לשאלה תלויה בגורמים רבים. כאמור, מה ההכנסה נגבה באופן יחסי והמחשבה מאחורי שיטת הגבייה היא ניסיון להגיע לשיווין. באופן זה, קוסם ילדים בתחילת דרכו ישלם מעט מס הכנסה וקוסם ותיק ומצליח ישלם יותר.

קוסם לילדים

 

אולי תאהבו גם את

איזה קוסם מומלץ לילדים?

עושים יום הולדת לבנכם או בתכם? מחפשים הפעלה מהנה לילדים? קוסם יהיה ההפעלה המושלמת ליום ההולדת של הילדים שלכם, שהם לא ישכחו לעולם (למרות גילם

קראו עוד »
גבר עם זכוכית מגדלת
איך מארגנים קוסם לאירועים?

אחת האטרקציות שתופסת תאוצה בשנים האחרונות בשוק המופעים באירועים, הינו מופע קוסמים. במופע קוסמים אתם מבטיחים לאורחים שלכם חוויה חד פעמית ועוצרת נשימה, שתבטיח שהאירוע

קראו עוד »