חיפוש

שימושים לגזיבו בבית ומחוצה לו

הגזיבו, מעין מבנה בצורת מתומן, הינו שיטת הצללה ותפקידו לספק צל בחוף הים, בגינה ובשטחים פתוחים ככלל.

נהוג להשתמש בו בימי הקיץ או החורף, כמחסה מפני השמש.

הגזיבו מוקם בדרך כלל בדומה לאוהל והוא כולל בד נמתח. אולם, במושג "גזיבו"  נכללים גם מבנים אחרים, כגון:  ביתן, פגודה, פרגולה ועוד.

 

גזיבו לבית לעומת גזיבו לחוף (ולשטחים פתוחים)

בישראל, ברוב ימות השנה אנשים נהנים לשבת בגינת ביתם או בשטח פתוח אחר, מחוץ לביתם והם מעדיפים כי יהיה מחסה מעל ראשם, בייחוד בימים חמים. ככלל, כשמדובר בגזיבו מכל סוג שהוא, הוא תמיד צריך להיות עשוי מחומרים חזקים, כאלה שנותנים הגנה ומחסה מפני השמש ותנאי מזג אוויר אחרים.

גזיבו מהווה פתרון הצללה נוח, כזה שלא דורש התעסקות מיותרת, אלא רק הרכבה פשוטה וחד פעמית. הקמתו של הגזיבו נחשבת לקלה ביחוד בשל העובדה כי הוא ניתן להרכבה עצמית. בשל סיבה זאת, הוא אף מחליף הרבה פעמים את הפרגולה, אשר דורשת זמן ומאמץ רבים יותר להרכבתה.

גזיבו המיועד לבית, יהיה בדרך כלל קבוע לכן יהיה עשוי בד חזק, עץ או מתכת. לרוב, השלדה שלו תהיה עשויה מאלומיניום והגג מסוג חומר קשיח וזאת בכדי שיהיה איכותי ועמיד לאורך שנים. הוא אמור להתאים למגוון שימושים וליצור מחסה למשך כל השנה, גם בקיץ וגם בחורף.

גזיבו המיועד לחוף או לשטח, לעומת זאת, בדרך כלל יהיה לא קבוע, קומפקטי יותר מזה המיועד לבית והבד ממנו הוא עשוי יהיה רך וגמיש יותר וזאת על מנת להתאים אותו לתנאי שטח. מה גם, שבדרך כלל, הוא אמור להתקפל מאחר ורוב האנשים מעוניינים להכניסו לתא המטען ברכב על מנת לקחת אותו איתם לטיול, לחוף הים וכיו"ב. כאמור, גזיבו המיועד להיות ממוקם בשטח, אמור להיות פרקטי, נוח ומהיר להרכבה ויחד עם זאת, להעניק הגנה טובה מהשמש או מהגשם ובאופן כללי, להיות מותאם לתנאי שטח. בניגוד לגזיבו המיועד לבית, גזיבו המיועד לשטח אינו אמור לשמש כמחסה קבוע, אלא רק בפעמים בהם יוצאים אל מחוץ לבית (לטיולים, לחוף היום וכו') .

 

השימושים השונים

כאמור, גזיבו קבוע, הוא כזה שממוקם בדרך כלל בגינה מחוץ לבית. מטרתו היא להעניק מחסה בכל ימות השנה. גזיבו נייד, לעומת זאת, מהווה מחסה, בדרך כלל, בחוף היום, בטיולים, בשטחים פתוחים וכיו"ב.

מלבד זאת, הגזיבו גם משמש כפתרון הצללה בחנייה. היות ושהייה ממושכת מתחת לשמש לא עושה טוב גם לרכב, הקמת גזיבו באיזור חניית הרכב עשויה להוות עבורו מחסה מצוין שישמור עליו מפני נזקי השמש וכמו כן, שהטמפרטורות בתוכו יישארו נעימות, עבור מי שייכנס אליו, ביחוד בימים חמים מאוד.

 

איך בוחרים גזיבו

כשמדובר בגזיבו קבוע, המיועד לגינת ביתכם, יש לתת את הדגש לשימושים שתרצו לעשות בו, לדוגמא: כמה אנשים אמורים לשבת בו, האם מגיעים אליכם אורחים בתדירות גבוהה ולפיכך אתם זקוקים למחסה גדול, האם אתם נוהגים לשבת בגינה בכל ימות השנה וכו'. בנוסף, יש לקחת בחשבון את השטח העומד לרשותכם, בו אתם מעוניינים למקם את הגזיבו. עפ"י קריטריונים אלה, תוכלו להחליט באיזה גודל תרצו שהגזיבו שלכם יהיה.

 

מתחם ישיבה

אולי תאהבו גם את

משאבת דלק בתוך רכב
איך עובד דלקן אוניברסלי

דלקן אוניברסלי מהווה את אחד מהפתרונות הכי יעילים לתדלוק וחיסכון בדלק. אתם לא צריכים את המתדלק, אתם רק צריכים להתקין את הדלקן ולהנות ממשאבה פרטית

קראו עוד »