חיפוש

נסיבות בהן מקובל להגיש תביעה בשל רשלנות רפואית בלידה

הגשת תביעת רשלנות רפואית היא זכות שמקנה החוק הישראלי לאזרחים שנפגעו במהלך הליך רפואי. אחד ההליכים הרפואיים שניתן להינזק מהם הוא במהלך הלידה. אם הנזק נגרם כתוצאה מרשלנות, הגשת התביעה היא בהחלט דבר אפשרי. אלו הנסיבות שמקובל להגיש בהן תביעה כזו עקב נזק במהלך הלידה.

 

נזק במהלך הלידה

לידה היא הליך טבעי אצל יצורים חיים, ובהם האדם. לאחר תשעה חודשים מכניסה להיריון, האישה אמורה ללדת. בעידן המודרני, נשים יולדות בבתי חולים, בסיוע של צוות מיילד. למרות שמדובר בהליך טבעי שקורה בכל יום אצל כמויות גדולות של נשים, עדיין יש לידות שמסתיימות בנזקים שונים.

נזק יכול לבוא לידי ביטוי בפגיעות אצל היולדת, פגיעות אצל התינוק שנולד או פגיעות גם אצל היולדת וגם אצל התינוק. אחת הסיבות העיקריות לנזק בהיריון היא רשלנות רפואית בלידה שיכולה להסב נזקים חמורים.

 

רשלנות רפואית בישראל

בישראל, החוק מגדיר מהי רשלנות רפואית, וקובע מתי ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית. לפי החוק הישראלי, רשלנות רפואית היא מצב בו אירע נזק רפואי למטופל, בעקבות רשלנות על ידי הגורם המטפל, שהסיבה את אותו הנזק. גם בלידה רשלנות רפואית עשויה להתרחש, שכן מדובר על הליך רפואי.

 

הגשת תביעת פיצויים

החוק בישראל מאפשר להגיש תביעת פיצויים בעקבות נזק משמעותי שאירע עקב רשלנות רפואית. את התביעה ניתן להגיש לבית משפט השלום או בית המשפט המחוזי, לפי גובה הפיצויים המבוקשים, שמחושבים לפי מספר פרמטרים.

 

נזק לאיברי היולדת

במהלך הלידה, עשוי הצוות הרפואי להשתמש בכלים שונים. אם השימוש באותם הכלים מתבצע בחוסר זהירות או בצורה שאינה סבירה, נזק עשוי להיגרם לאיברי היולדת. נזק משמעותי לאיברים שלה יכול להצדיק הגשת תביעת פיצויים עקב רשלנות רפואית במהלך הלידה.

 

נזק לתינוק במהלך הלידה

ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית עקב רשלנות במהלך הלידה בעקבות נזק שנגרם לתינוק עצמו במהלך הלידה. אם הצוות המיילד, מיילד את התינוק הצורה שאינה נכונה, או מבלי להשתמש באמצעי זהירות. אם הנזק שנגרם משמעותי, הרי שניתן יהיה להגיש תביעת פיצויים.

 

התפתחות זיהום לאחר הלידה

חדר הלידה צריך להיות מקום סטרילי שעבר חיטוי. גם על הצוות המיילד להתמגן כראוי ולחטא את עצמו לפי הנהלים. הפעולות הללו מבוצעות על מנת שהיולדת לא תפתח זיהום במהלך הלידה שלה. אם לאחר הלידה יולדת שמה לב לזיהום שמתפתח אצלה, היא תוכל להגיש תביעת רשלנות רפואית אם מדובר בזיהום חמור שמקורו בלידה.

 

תינוק שנולד עם מום שלא אובחן

במהלך ההיריון, האישה מבצעת בדיקות שונות. חלק מהבדיקות אמורות לסייע לזוג ההורים להבין את מצבו הבריאותי של העובר שלהם, עוד לפני הלידה עצמה. אם התפספס מום בעובר במהלך הבדיקות הללו, מה שמוביל ללידה של תינוק בעל מום משמעותי, ניתן לתבוע פיצויים עקב רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית בלידה

אולי תאהבו גם את